Close
05-510 Konstancin-Jeziorna
ul. Pułaskiego 92
Open: Mn - Sn 8am - 10PM
Paznokcie akrylowe kontra żelowe – które wybrać?

Istnieje wiele mitów na temat akrylowych i żelowych paznokci. Obie metody to obecnie najpopularniejsze sposoby stylizacji i przedłużania paznokci. Która jest bezpieczniejsza, trwalsza, po prostu lepsza? Udowadniamy, że warto poznać obydwie i wyjaśniamy, dla kogo są najlepsze.

Paznokcie akrylowe
Akrylowe paznokcie charakteryzują się wyjątkową trwałością i wytrzymałością na uszkodzenia, ponieważ akryl – w przeciwieństwie do żelu – mocno przylega do płytki. Jak wygląda proces nakładania go na paznokcie? Przede wszystkim wyjaśnijmy, czym jest akryl. To proszek, który w połączeniu z płynem akrylowym nakładamy na przygotowane wcześniej paznokcie. Wstępne utwardzanie masy następuje samoistnie w ciągu kilku minut, bez potrzeby stosowania lamp, ale pełną trwałość uzyskujemy po dwóch dniach.

Metoda akrylowa sprawdzi się u osób, których paznokcie są narażone na wszelkie uszkodzenia i urazy. Akryl doskonale maskuje niedoskonałości. Będzie też dobrym  rozwiązaniem dla osób chcących mieć trwały manicure i przy zwalczaniu nawyku obgryzania paznokci.

Paznokcie żelowe
Żelowe paznokcie wykonuje się w nieco inny sposób. Żel nakłada się na przygotowaną wcześniej płytkę paznokcia bądź tips i utwardza przez 2-3 minuty dzięki lampie UV. W porównaniu do akrylu nie przylega tak mocno do płytki i  jest mniej odporny na uszkodzenia. Niestety, przy działaniu większej siły może nawet pęknąć. Zaletą metody żelowej jest jednak to, nakładanie produktu jest bardziej komfortowe. Żel w momencie nakładania jest bezwonny – nie towarzyszy nam ostry zapach jak przy akrylu.

Jaka jest trwałość przedłużanych paznokci?
Od dwóch tygodni nawet do półtora miesiąca – w zależności od kondycji paznokci, tempa wzrostu. Trzeba je jednak co pewien czas uzupełniać. W przypadku paznokci akrylowych można je po kilkumilimetrowym odroście przypiłować, zmniejszając uskok.

Czy to bezpieczne metody?
Są poddawane rożnym testom w celu uzyskania niezbędnych certyfikatów, które są podstawą jakości wykonywanych zabiegów oraz gwarantują bezpieczeństwo i ochronę zdrowia użytkowników. Choć w latach 60. manicure akrylowy miał złą opinię, ze względu na używanie szkodliwego metylu, dziś nie mamy czego się obawiać. Mimo że etyl (którym zastąpiono metyl) ma intensywny, niezbyt przyjemny zapach – jest bezpieczny dla naturalnych paznokci.

Co więc wybrać?
Oba sposoby ozdabiania i przedłużania paznokci są bezpiecznie i w obu przypadkach stylizacje są równie piękne. Można je wykonywać również w domu, ale tylko pod warunkiem przestrzegania instrukcji zabiegu. Najlepiej jednak zdać się na profesjonalistów, którzy dobiorą odpowiedni manicure, zbadają stan paznokci i doradzą, jaką stylizację wybrać – w końcu znają się na najnowszych trendach.

Indigo
Jessica
Goldwell
Gemilac
Alfaparf
ul. Pułaskiego 92
05-510 Konstancin-Jeziorna