Close
05-510 Konstancin-Jeziorna
ul. Pułaskiego 92
Open: Mn - Sn 8am - 10PM
Manicure klasyczny czy hybrydowy? Zobacz, który sprawdzi się u Ciebie

Kobiety często mają dylemat, który manicure wybrać – klasyczny czy hybrydowy. W mediach raz zachwalany jest jeden rodzaj, a za chwilę wszyscy przekonują nas do drugiego. Tak naprawdę obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Wystarczy tylko dobrze je poznać, a wybór odpowiedniego manicure stanie się łatwiejszy. Jeśli poznamy dobrze ich charakterystykę, bez problemu wybierzemy taki, który będzie doskonale dopasowany do naszych potrzeb.

W czym przeważa manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Jego największymi zaletami są niezwykła trwałość oraz odporność na powstawanie rys. Zapewnia również połysk i pięknie się prezentuje na paznokciach. Odpowiednio nałożony może przetrwać w idealnym stanie nawet do trzech tygodni. Dlatego jest to genialne rozwiązanie dla zabieganych kobiet, które nie mają czasu na częste wizyty u kosmetyczki, a zależy im na nieskazitelnym manicure. Warto jednak pamiętać, że lakier hybrydowy, chociaż jest hipoalergiczny, nie może być noszony zbyt długo. Czasami trzeba zrobić sobie przerwy od tego typu manicure, aby płytka paznokcia miała szansę odpocząć. Szczególnie powinny pamiętać o tym osoby, które mają delikatne paznokcie ze skłonnością do łamania i rozdwajania się. W czasie tych przerw warto zadbać o regenerację płytki i stosować odżywki. Tanie zestawy do manicure hybrydowego mogą kusić do tego, aby wykonać go w domu samemu. Jednak lepiej z tym uważać, ponieważ nieprawidłowo przeprowadzony zabieg może trwale uszkodzić płytkę paznokcia.

manicure hybrydowy

Jakie są zalety manicure klasycznego?

Klasyczne lakiery do paznokci są mniej trwałe niż hybrydowe i szybciej tracą połysk. Jednak to nie znaczy, że nie mają żadnych zalet. Są o wiele prostsze w obsłudze, a taki manicure łatwiej dopasować do stroju czy nastroju. Paradoksalnie mniejsza trwałość, dla wielu osób, może być zaletą. Lakier krócej utrzymuje się na paznokciach, więc nie pojawiają się paskudne odrosty, które niektórym mogą przeszkadzać. Manicure klasyczny szybciej też zmyjemy, gdy nam się znudzi albo przestanie podobać. Klasycznego lakieru nie musi nakładać profesjonalistka, bez problemu poradzimy sobie z tym zadaniem same. Jednak warto pamiętać, że manicure wykonany w salonie będzie trwalszy i ładniejszy. Klasyczny manicure nie jest też tak inwazyjny, jak hybrydowy, więc nie musimy się obawiać o stan naszych paznokci. Kto powinien się na niego zdecydować? To najlepsza opcja dla tych kobiet, które szybko nudzi dany kolor lub wzór i chcą częściej go zmieniać. Trzeba tylko znaleźć czas na częstszą pielęgnację paznokci.

manicure klasyczny

Jak widać manicure hybrydowy i klasyczny, doskonale się sprawdzają w różnych sytuacjach. Każdy z tych rodzajów znajdzie swoje zwolenniczki. Dlatego, zanim zdecyduje się na manicure dla nas, lepiej rozważyć, który będzie dla nas odpowiedniejszy. Nie warto podążać za aktualną modą, tylko wybrać lepsze rozwiązanie dla nas. Trendy się przydadzą przy wyborze kolorów oraz wzorów.

Indigo
Jessica
Goldwell
Gemilac
Alfaparf
ul. Pułaskiego 92
05-510 Konstancin-Jeziorna