Close
05-510 Konstancin-Jeziorna
ul. Pułaskiego 92
Open: Mn - Sn 8am - 10PM
Manicure hybrydowy – czy hybryda szkodzi paznokciom?

Paznokcie hybrydowe stają się coraz popularniejsze wśród kobiet i na stałe weszły do oferty salonów kosmetycznych. Cieszą się dużym powodzeniem wśród klientek, a to ze względu na wygodę noszenia i trwałość, od których dalekie są zwykłe lakiery. Jeśli po raz pierwszy przymierzamy się do paznokci hybrydowych, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Jaki kolor wybrać?
Jeśli jeszcze nie korzystałyście z hybrydowych lakierów, warto na początek zdecydować się na jeden kolor jasny i jeden ciemny. W naszym salonie chętnie doradzimy odcień i dobierzemy go zgodnie z preferencjami klientki, a odważniejszym paniom zaproponujemy najnowsze trendy – w tym roku naprawdę możemy zachwycać paznokciami!

Czy hybryda szkodzi paznokciom?
Istnieje przekonanie, że metoda hybrydowa niszczy płytkę paznokcia – jednak przy prawidłowej technice wykonania nie powinno dziać się nic niepokojącego. Przede wszystkim paznokieć musi być odpowiednio przygotowany – jeśli na wstępie nie zrobi się tego należycie, faktycznie narazimy płytkę na uszkodzenie. W naszym studiu przykładamy dużą wagę do starannego przygotowania paznokci do zabiegu hybrydowego. Delikatnie matowimy płytkę – nie za mocno, ponieważ paznokcie staną się cieńsze, słabsze i mniej wytrzymałe. Nie pomijamy żadnego z kroków – niewłaściwa kolejność ich wykonywania przy nakładaniu manicure’u hybrydowego to kolejny błąd i może sprawić, że oczekiwany efekt będzie daleki od tego, który mimowolnie uzyskamy. Przed nałożeniem bazy lub topu dokładnie odtłuszczamy płytkę cleanerem. Podczas malowania paznokci lakierem wystarczy nałożyć trzy cienkie warstwy zamiast dwóch grubych. Jeśli na płytce znajdują się naturalne nierówności, pod lakier może dostawać się powietrze. Oczywiście można wyrównać poziom płytki, ale bywa to często trudne.

Drugą, istotną kwestią w utrzymaniu paznokci w dobrym stanie, jest sposób zdejmowania lakieru hybrydowego. My zachowujemy dużą ostrożność przy usuwaniu hybrydy, wiedząc, że każda kobieta ma inne paznokcie i w innej kondycji. Lakieru hybrydowego nie wolno odrywać mechanicznie, zbyt intensywnie ścierać i długo moczyć w acetonie. Zdejmowanie go nie jest trudną czynnością, pod warunkiem, że oddamy się w ręce profesjonalistów, bo robiąc to samodzielnie, wyrządzimy paznokciom krzywdę.

Czy łączyć produkty różnych marek?
W naszym salonie korzystamy z linii produktów jednej marki. Nie ryzykujmy łączenia np. bazy jednej marki z lakierem innej. Taki wykonany manicure nie będzie trwały – lakier może się odklejać od płytki paznokcia, przybrać niewłaściwą konsystencję czy się zmarszczyć. A przecież nie o to chodzi, aby mniejszym kosztem uzyskać efekt niepożądany.

Indigo
Jessica
Goldwell
Gemilac
Alfaparf
ul. Pułaskiego 92
05-510 Konstancin-Jeziorna